Velkommen til Dahlberg Assurance Agentur

Nyttig information

Forsikringer

Læs mere om vores forsikringsløsninger her.

Nyheder

Det er altid godt at holde sig opdateret. Læs om vores seneste nyt her.

Kontakt os

Har du spørgsmål eller vil du bare vide mere? Du er du altid velkommen til at kontakte os.

Om dahlberg

Historie og værdier
Part of the future

dahlberg assurance agentur er et forsikringsagentur, der arbejder som Lloyd's Coverholder. Vores agentur betjener vore kunder i hele Danmark fra hovedkontoret i København K. Vi er 100 % danskejede og er et af Danmarks største agenturer med netværk i hele verden. Vi har siden 1921 været korrespondent for Lloyd’s of London. Derfor er vi ofte de første med nye forsikringsprodukter til det danske marked og er dermed toneangivende i branchen. Hos dahlberg tager vi udgangspunkt i vore kunders reelle behov og laver herefter en forsikringsløsning, der svarer til forsikringsbehovet, således at kunderne er sikret optimalt. Dette betyder også, at billedet på en forsikringsløsning aldrig er ens fra kunde til kunde.

  • Tilgængelig
  • Troværdig
  • Visionær

Vores Team

Vores team i dahlberg består af 10 medarbejdere, der altid står klar til at hjælpe dig, hvis du har nogle spørgsmål vedrørende vores forsikringer.
Uploaded image

Per Grøndahl

Business Development per.grondahl@dahlberg.dk Telefon: +(45) 3370 4471
Uploaded image

Rikke Hyldig

Claims Handling Manager rikke.hyldig@dahlberg.dk
Uploaded image

Michael Sørensen

Underwriter michael.sorensen@dahlberg.dk Telefon: +(45) 3370 4466
Uploaded image

Rikke Link Larsen

Underwriter rikke.larsen@dahlberg.dk Telefon: +(45) 3370 4467
Uploaded image

Bent Hansen

Underwriter bent.hansen@dahlberg.dk Telefon: +(45) 3370 4465
Uploaded image

Simone Hein Nielsen

Claims Handling Assistant simone.hein.nielsen@dahlberg.dk Telefon: +(45) 3370 4582
Uploaded image

Kristoffer Saugman

Claims Handling Assistant Telefon: + (45) 3370 4486
Uploaded image

Katrine Vesti Skaarup

Claims Handling Assistant katrine.skaarup@dahlberg.dk Telefon: +(45) 3370 4472
Uploaded image

Sebastian Rasmussen

Claims Handling Assistant sebastian.rasmussen@dahlberg.dk Telefon: +(45) 3370 4464
Uploaded image

Anne Laursen

Marketing Assistant anne.laursen@dahlberg.dk

Kontakt os